Co to jest karta PayNetCard?
Karta PayNetCard umożliwia dokonywanie zakupów elektronicznych we wszystkich sklepach oznaczonych logo Mastercard®. Jest to wirtualna, przedpłacona anonimowa karta płatnicza przeznaczona do bezpiecznych zakupów w Internecie.
Gdzie mogę kupić Kartę PayNetCard?
Kartą można kupić na stronie prezentidealny.com.
Co to jest hiperlink?
Hiperlink otrzymany podczas zakupu, poprzez kliknięcie umożliwia aktywację Karty PayNetCard. Hiperlink służy również do sprawdzania salda Karty oraz historii transakcji.
Jakie nominały Karty PayNetCard są dostępne?
Obecnie dostępne są nominały 30 PLN, 100 PLN i 300 PLN.
Jak kupować przy użyciu Karty PayNetCard?
W wybranym sklepie internetowym, akceptującym płatności kartą Mastercard, należy wybrać jako formę płatności 'płatność kartą', a następnie podać umieszczone na karcie dane, takie jak: numer karty (16 cyfr), data ważności oraz kod CVV (3 cyfry) oraz potwierdzić zakup, tak samo jak przy zakupach normalną kartą bankową.
Czy z Karty mogę skorzystać tylko raz?
Z Karty PayNetCard można korzystać wielokrotnie, do momentu wyczerpania dostępnych na niej środków. Aby zapobiec utracie Hiperlinku, rekomendujemy zachowanie karty w portfelu elektronicznym (Apple Wallet lub Google Pay), jeśli urządzenie oferuje taką możliwość. Zapisanie Hiperlinku do Karty PayNetCard w portfelu elektronicznym (Apple Wallet lub Google Pay) nie umożliwia jednak wykonywania płatności zbliżeniowych za pośrednictwem smartfona.
Czy mogę doładować (zasilić ponownie) kartę?
Nie ma takiej możliwości, prosimy o zakupienie nowej Karty.
Jak mogę sprawdzić dostępne środki na Karcie?
Saldo karty można sprawdzić poprzez kliknięcie w hiperlink otrzymany podczas zakupu, który jest również dostępny w Google Pay lub Apple Wallet, jeśli wybrałeś opcję dodania do takiego portfela podczas aktywacji Karty PayNetCard.
Jaki jest okres ważności karty?
Okres ważności każdej karty jest widoczny na awersie wizerunku Karty PayNetCard.
Moja płatność została odrzucona, pomimo dostępności środków na koncie. Co mam zrobić?
W takiej sytuacji prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem +48 22 209 2555
W jakich sklepach mogę płacić Kartą PayNetCard?
Kartą można płacić we wszystkich sklepach internetowych oznaczonych logo Mastercard.
Czy mogę robić zakupy Kartą PayNetCard również zagranicą?
Tak, jeśli jest to sklep akceptujący karty Mastercard.
Czy można anulować transakcję?
Niestety, nie można cofnąć potwierdzonej transakcji. Jeśli posiadacz Karty PayNetCard chciałby odzyskać zapłaconą kwotę, musi skontaktować się ze sprzedawcą/sklepem internetowym.
Jak szybko realizowane są transakcje?
Karta PayNetCard działa jak inne karty płatnicze, transakcje są przetwarzane niezwłocznie po dokonaniu zakupu w sklepie internetowym. Po potwierdzeniu zakupu, dana kwota płatności zostanie niezwłocznie przekazana do odpowiedniego sklepu internetowego.
Utraciłem swoją Kartę PayNetCard. Czy mogę ją zablokować i odzyskać wpłacone środki?
W wypadku utraty lub kradzieży Karty, lub podejrzenia niewłaściwego użycia numeru Karty, możesz skontaktować się z nami telefonicznie na numer +48 22 209 2555 (dostępne całą dobę) abyśmy mogli zablokować Kartę. Jeśli będziemy w stanie Cię zidentyfikować oraz otrzymamy dowód zakupu Hiperlinku, możliwe będzie odzyskanie środków pozostających na Karcie.
Jak mogę wypłacić pozostałe środki z Karty PayNetCard?
W celu wykupu środków na karcie prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem +48 22 209 2555. Jeśli uda nam się potwierdzić twoją tożsamość oraz otrzymamy potwierdzenie zakupu, możesz wykupić niewykorzystane środki pozostawione na Karcie w dowolnym czasie, gdy Karta jest ważna i do 5 lat po jej wygaśnięciu, prosząc o przelanie niewypłaconych środków na wskazane przez siebie konto bankowe PLN (bezpłatnie w ciągu 12 miesięcy od wygaśnięcia Karty). Powyższa zasada odsyłania środków dotyczy wykupu pieniądza elektronicznego wydanego przez firmę DiPocket.
Jaki jest limit pojedynczej transakcji Kartą PayNetCard?
Do wartości środków na Karcie.
Co zrobić, jeśli nie dostanę zamówionego towaru/usługi lub będą one niewłaściwe?
W przypadku płatności Kartą PayNetCard, jeśli sprzedawca nie dostarczył towaru lub w inny sposób nie wywiązał się z umowy (towar jest wadliwy bądź niezgodny z opisem), można skorzystać z opcji charge back. W pierwszej kolejności należy podjąć próbę wyjaśnienia sprawy ze sprzedawcą, odesłać lub zwrócić wadliwy towar. Jeśli sprzedawca odmawia zwrotu środków, prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi mailowo na adres [email protected] Będziemy musieli zidentyfikować Cię jako właściciela Karty i poprosimy o współpracę z nami w celu dostarczenia wymaganych informacji. O szczegółach poinformujemy bezpośrednio w odpowiedzi na zgłoszenie.
Ile kosztuje korzystanie z Karty PayNetCard?
W okresie ważności Karta jest bezpłatna, a za zakupy pobierana jest opłata jedynie 1,50 PLN oraz w przypadku zakupów w walucie innej niż PLN naliczana jest prowizja 3%. Po okresie ważności pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 2,00 PLN.